Бізнес-хаб

«Потенціал – перший Бізнес Хаб у Запоріжжі»

business-hub

«Потенціал – Перший Бізнес Хаб у Запоріжжі» - спільний проєкт Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал», Запорізького обласного центру зайнятості та Запорізького міського центру зайнятості

Представлений проект спрямований на вирішення питань підвищення рівня обізнаності безробітних громадян, які мають наміри відкрити власну справу, підприємців-початківців (у тому числі молоді, жінок, учасників ООС і ВПО) через отримання кейсу послуг; підвищення рівня комунікацій між владою, бізнесом та громадськістю у вирішенні проблем, які гальмують розвиток підприємництва. Центр зайнятості залучає безробітних за їхнім бажанням до семінарів або організовує навчання – наприклад, направляє на Бізнес Хаб.

Головна мета проєкту:

  • Створити центр підтримки підприємництва при ЗОСППР «Потенціал»

  • Забезпечити необхідні умови для старту і розвитку учасників проєкту, їх успішної адаптації в бізнес середовищі

  • Створити єдиний простір для людей з різним типом зайнятості, які бажають розпочати власну справу

Партнери:

  • ГУ ДПС у Запорізькій області

  • ГУ ДСНС України у Запорізькій області

  • Запорізька обласна державна адміністрація

  • Центр надання адміністративних послуг

  • Туристично-інформаційний центр

  • Запорізька платформа спільних дій

  • ГУ Держпраці у Запорізькій області

Головними спікерами проєкту були спеціалісти Державної податкової служби у Запорізькій області, представники Департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради, ГУ Держпраці у Запорізькій області та інші. Також до проведення тренінгів залучалися сертифіковані бізнес-тренери, які мають практичний досвід в організації та веденні бізнесу.

Презентація спільного проєкту відбулася 4 квітня 2018 року. За весь час існування Запорізького Бізнес Хабу 59 учасників пройшли повний курс навчання та отримали сертифікати, 9 з яких – учасники ООС, а 5 – внутрішньо переміщені особи.Протягом 4 сезонів проекту ЗОСППР «Потенціал» та центри зайнятості допомагали бізнесменам-початківцям мінімізувати ризики прийняття помилкових рішень, давали теоретичні та практичні знання.

Також комісія з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності розглядає бізнес-плани учасників проєкту «Потенціал – перший Бізнес Хаб у Запоріжжі». Таким чином, кожен випускник має можливість отримати одноразову фінансову допомогу. Особам, які виявили намір отримати допомогу по безробіттю одноразово, за їхнім бажанням можуть бути надані консультації та профорієнтаційні послуги з метою виявлення здібностей, схильностей до провадження підприємницької діяльності, вибору виду діяльності, отримання додаткової інформації про підприємництво.

Бізнес Хаб спрямований на вирішення питань підвищення рівня обізнаності безробітних громадян, які мають наміри відкрити власну справу, підприємців-початківців через отримання кейсу послуг, підвищення рівня комунікацій між владою, бізнесом та громадськістю у вирішенні проблем, які гальмують розвиток підприємництва.