ЗА УЧАСТІ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО У ЗАПОРІЖЖІ ВІДКРИЛИ ВАНТОВИЙ МІСТ ЧЕРЕЗ ДНІПРО

2022-01-26 10:53:15 | potencial.com

Глава держави взяв участь у відкритті руху автотранспорту верховою частиною нового вантового мосту через річку Дніпро, що з'єднує острів Хортиця з центром Запоріжжя.

«Сьогодні ми з'єднуємо нашу державу не лише словами, сьогодні ми відкриваємо найвищий міст в Україні, який єднає береги Дніпра. Ми продовжуємо будувати Україну, і будемо робити це, допоки не побудуємо її! Цей міст багато років називали “монументом корупції”, нехай відтепер це буде монумент єдності - такий прекрасний запорізький міст, який ми відкриваємо у День Соборності України», - відзначив Володимир Зеленський.

Запорізький міст, збудований за Президентською програмою "Велике будівництво", став ще однією ланкою у 9-кілометровому комплексі запорізьких мостів, до якого входять 27 штучних споруд, 6 автомобільних розв’язок та 4 мостові переходи. Президент Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців «Потенціал», Голова ради Запорізької обласної федерації Олександр Головко, його заступник Володимир Поляков взяли участь в урочистих заходах – відкритті мостів та пресконференції. На інформаційно-презентаційному заході були присутні голова обласної державної адміністрації Олександр Старух, перший заступник голови Укравтодору Андрій Івко, виконуючий обов’язки міського голови Анатолій Куртєв, керівник проєкту Onur Group з будівництва Запорізьких мостів Мехмет Емрах Багйапан, голова правління Onur Group Онур Четінджевіз, народні депутати України, мостобудівельники, автодорожники, інші гості прес-конференції згадували історію будівництва мостів від самого початку й до сьогодні.

Запорізький міст у цифрах:

17 років очікування та 2 роки реального завершення будівництва; перший вантовий міст, що побудований за часи незалежності України; найвищий в Україні пілон висотою 150,5 метрів, що входить у топ-10 найвищих в Європі;

11 100 кубічних метрів бетону, 2 000 тонн арматури, 3 188 погонних метрів вантових канатів, 6 250 тонн металоконструкцій мосту;

18 місяців роботи в режимі 24/7 понад півтисячі фахівців — з моменту відновлення будівництва й до відкриття руху верховою частиною вантового мосту.