12 березня відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради, яка об’єднує представників влади, роботодавців та профспілок

2021-04-23 20:12:41 | potencial.com

У засіданні взяли участь голова облдержадміністрації Олександр Старух, заступник голови облдержадміністрації Руслан Шиханов, голова ради Запорізької обласної федерації роботодавців Олександр Головко, голова Запорізької обласної ради професійних спілок Віталій Каплій, начальник управління розвитку підприємництва, регуляторної політики та торгівлі Максим Кучеренко, директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік, виконавчий директор ЗОСППР «Потенціал» Валерій Крайній, керівники профільних департаментів, підприємці і роботодавці.

На засіданні розглядали питання про підтримку мікропідприємництва, малого та середнього бізнесу області, зокрема, шляхом пільгового кредитування, про допомогу бізнесу та заходи з фінансової підтримки роботодавців в умовах довготривалого карантину, обговорили проведення консультацій щодо продовження строку дій Територіальної угоди, а також затвердили план роботи на II півріччя 2021.

Голова ради Запорізької обласної федерації роботодавців Олександр Головко розповів про підтримку малого та середнього бізнесу під час карантину. Зокрема, він зупинився на допомозі фізичним особам-підприємцям та найманим працівникам, чия сфера діяльності постраждала через карантинні обмеження.

«Важливим напрямком економічного розвитку в Україні є створення сприятливого середовища для формування та функціонування суб’єктів мікро, малого та середнього підприємництва, які є одним з дійових засобів розв’язання першочергових соціально-економічних проблем.

Серед таких можна назвати: забезпечення насиченості ринку товарами та послугами, створення конкурентного середовища, істотне поповнення місцевих бюджетів, підтримка місцевих виробників, створення додаткових робочих місць, вирішення питання зайнятості в регіонах, які є потенціальними осередками високого рівня безробіття, поліпшення загальних параметрів інвестиційного клімату, забезпечення ефективного використання місцевих сировинних ресурсів.

Мікро-, мале та середнє підприємництво (МСП) в Україні завжди існувало у складних соціально-економічних умовах»,
- зауважив Олександр Головко.

«Сьогодні робота тристоронньої ради відновлюється. Наш соціальний діалог направлено на підтримку підприємств та допомогу бізнесу під час карантину. Коронакриза ускладнила економічну ситуацію як в усьому світі, так і у Запоріжжі. Проте, останнім часом ми маємо невелике економічне зростання, зокрема, у металургії та енергетиці. Водночас, дрібні підприємства та малий бізнес постраждали найбільше, вони не мають потужного запасу міцності та потребують допомоги», - наголосив голова облдержадміністрації Олександр Старух.

Згідно ініціатив уряду, працівники та ФОПи можуть отримати матеріальну допомогу в розмірі 8 тис. грн. Також роботодавці можуть отримати до 8 тис. грн одноразової матеріальної допомоги на кожного працівника, робочий час якого скорочено внаслідок впровадження таких заходів.Важливим заходом є також запроваджене звільнення від нарахування плати за оренду державного та комунального майна підприємствам, що постраждали від карантину.

Міська влада розробила програму виходу з коронакризи, важлива складова якої - компенсація відсотків мікропідприємцям, представникам малого бізнесу, які отримують кредити у рамках державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». У результаті було розроблено механізм такої компенсації. Місто компенсуватиме вказаним підприємцям 5% відсоткової ставки по кредитах за цією державною програмою.

Крім цього, підприємства, які зупиняють роботу в разі впровадження жорсткого карантину, можуть отримати компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. Ще один вид підтримки - надання державних гарантій на портфельній основі за кредитами для малого та середнього бізнесу. Строк таких гарантій може бути від 1 до 10 років тощо. Всі програми підтримки для постраждалого бізнесу будуть діяти і у 2021 році.

Учасники засідання також затвердили план роботи обласної тристоронньої соціально-економічної ради на ІI півріччя 2021 року.

Фото / Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА